Munandivähk 16.08.05 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere!Tahtsin küsida mis on munandivähi tunnused?Mul on nii et paar päeva juba tundub 1 munand nagu kergem.Kas see munandikõvadus on väga suur?Mul nagu tunduks et 1 munand on kõvem kui teine?Ma panin endale meestearsti juurde aja juba,aga see alles 23 august.Kas peaks kiiremini minema?Tänan abi eest!

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
munandivähi tüüpiliseks tunnuseks on kõva valutu tükk munandis, mis tasapisi suureneb, haarates lõpuks kogu munandi ja selle väädi. Suurenemine toimub pikkamisi, mitte paari päevaga. Samas võivad esineda ka põletiku tunnused (valu, munandi turse, nahapunetus, palavik). Tavalise munandipõletiku vähist eristamiseks tuleb kindlasti määrata verest nn. kasvajamarkerid.
Ülo Zirel