Suur veritsus uriinis. 11.07.05 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere, eile arvasin, et mul on kuseteede poletik (valu urineerimisel ja hada kogu aeg). Ohtul kaasnes silmipimestav valu kogu aeg, neelasin tavalisi valuvaigisteid ja apteegist ostsin tabletid, mis ei luba mul tihti vetsus kaia ning vahendavad valu urineerimisel. Tana olen juba 4 tukki neid votnud ja ka valuvaigisteid. Valu arvatavasti lihtsalt enam ei tunne, aga pott on verd tais (50/50 uriiniga) ja tilgub kaikude vahel ka. Kuna ma arsti juurde ei paase, palun oelge, mis mul voiks viga olla? Aitah.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
teil on verikusesus, mille põhjused võivad olla erinevad. Peate kutsuma kiirabi või pöörduma ise haigla erakorralise meditsiini osakonda. Iseravimine siin tulemusi ei anna ja on ohtlik.
Ülo Zirel