Probleemid 10.05.05 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Olen 15 aastane tüdruk ja mul on juba umbes 2 aastat nii et ma ise ei tunne et mul pissi häda on aga kui ma naeran või midagi sellist siis tuleb püksi. Arsti juurde ma minna ei taha tahaks sellest probleemist kuidagi ise ja üksi hakkama saada. Akki on see kuidagi võimalik. Ette tänades.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
ise te seda probleemi siiski lahendada ei saa. Tegemist on pingutustüüpi uriinipidamatusega. Kui te olete ülekaaluline, siis see võimendab probleemi. Peaksite ikkagi pöörduma perearsti poole, kes saab teid suunata spetsiaalseid ravivõimlemise harjutusi õppima, et tugevdada vaagnapõhja lihaseid. Ise nii sama vehkimisest kasu pole. Kui harjutused selged, saate juba ise jätkata. Tähtis on pidev treening.
Edu,
Ülo Zirel