tihe urineerimine 07.05.05 / Uroloogia

Külastaja küsib:

tere
osadel päevadel käin pissil liiga sageli, omast arust (kohati isegi 1-2 tunni järel). osadel päevadel jälle ei käi peaaegu üldse (ainult paar korda päevas). uurisin asja ja kahtlustasin, et võib olla mõni põletik. tegin meestearsti juures uuringud ja tuli välja et põletikke ega suguhaigusi ei ole. aga ikkagi määras arst ravimi CARDURA.

praegu mõtlen kas seda ravimit ikka tasub võtma hakata - lugesin instruktsiooni ja päris karm ravim on. kardan, et keerab hoopis tuksi midagi (mõjutab ju nii veresooni jne). küsin teie eksperthinnangut - kas sellist ravimit tasub võtma hakata? mis puhul ja millistele patsientidele seda reeglina määratakse? ma olen noor mees (28) ja võimalik, et mu probleem polegi tegelikult probleem st. võibolla on see psühholoogine st. et arvan et kän tihti vms. töö iseloom on istuv, arvuti taga, sageli 15 tundi ööpäevas. töö vahele joon palju teed (kohvist loobusin paar aastat tagasi). võibolla on see lihtsalt liigsest joomisest?

kas teie juures saaks teha mingeid uuringuid igaks juhuks? milliseid arvate, et võiks teha?

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
usun, et olete terve ja ravimeid võtma ei pea. Küll peaksite oma elu- ja tööstiili muutma. Pidevalt 15 tundi ühe koha peal istuda mõjub organismile väga ekstreemselt. Selge on ka see, et organism üleliigse vee neerude kaudu väljutab. Kui palju juua, tuleb ka palju kusel käia.
Cardura lõõgastab eesnäärmes paiknevaid lihaskiude ja vähendab seega eesnäärmest põhjustatud takistust kusemisel. Teil on uuringud tehtud ja need olid korras. Lisauuringuid ei pea vajalikuks. Enne siiski tuleks endaga ise vaeva näha ja elu normaalseks timmida.
edu,
Ülo Zirel

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Uroloogia

põiepõletik

Tere. Olen 23 aastane naine ning nädal aega on mul olnud kerged põiepõletiku sümptomid- tihe ja valulik urineerimine. Paar viimast päeva on ka palavik. Mul pole mitte kunagi varem põiepõletikku olnud. ...

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
pillidest vaevalt, kondoomita seksist küll.
Ülo Zirel

Loe edasi

Tihe urineerimine

Tere,

olen 25. aastane naine, muresid nagu alljärgnevalt võite lugeda on mitu, kuid kõik taanduvad ühele teemale ehk urineerimine. Mureks on siis väga tihe urineerimine. Tass joodavat tekitab ...

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
võimalik, et tegu on mingit laadi põielihase närvihäiretega. Seda on võimalik selgitada uroloogi poole pöördudes. Nii pisike müoom küll urineerimishäireid ei tohiks põhjustada.
Ülo Zirel

Loe edasi

tihe urineerimine

Tere! Probleemiks on liiga sagedane urineerimine. Õhtul enne magamaminekut näiteks 0,5 h jooksul 3 korda ja iga kord tuleb päris palju ( pissiproovi saaks kätte ). Milles asi ? Neerud on kontrollitud, ...

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
kui teil välja tuleb samapalju, kui sisse joote on ju kõik korras. Jooge vähem, siis käite ka harvem tualetis.
Ülo Zirel

Loe edasi

Tihe urineerimine

Tere!
Olen 28a naine ning probleemiks on tihe urineerimine päeval kui ka öösel (1-2 korda). Mingeid valusid ega muid hädasid urineerimisel ei ole, lihtsalt tüütu on.
On see normaalne? Mingeid ...

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
ei tea, kui tihe on tihe. Probleemi objektiviseerimiseks oleks tarvis koostada urineerimispäevik 3 järjestikuse ööpäeva kohta, kus kirjas urineerimise kellaaeg, kogus 50 ml täpsusega, joodud ...

Loe edasi

põiepõletik


Tere,
Olen väga mures oma põie valudega. Tihe urineerimine mis kaasneb endaga kuuma valu ja tahtmine uuesti seda teha. Olen suvekuudel sama probleemiga kokku puutunud ja ravi saanud.
Olen ...

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
kui uriiniproovid on korras ei saa rääkida põiepõletikust. Naistel on siis reeglina tegu mingi günekoloogilise probleemi või rasestumisvastase vahendiga emakas.
Ülo Zirel

Loe edasi

Tihe urineerimine

Tere!
Mureks on tihe urineerimine. Vahest käin 3-4 tunni tagant, kuid enamus ajast käin nii 1-2 tagant urineerimas.
Vahel on ka olukordi, kus olen käinud wc-s ning viie minuti pärast tunnen, ...

Vastas dr Ülo Zirel

Tere Miia,
palun lugege eelnevaid vastuseid teemal põiepõletik, kusemishäired.
Ülo Zirel

Loe edasi

Tihe urineerimine

Tere! Probleem on järgmine et olen 23 a. noormeest ja päevasel ajal urineerin kuskil nii korras tunnis ja öösel käin ka 3-4 korda, ausalt öeldes segab elamist, olen viinud perearstile uriini proovi, öeldakse ...

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
naerda pole midagi. Eesnäärme põletik on noortel

Loe edasi

Kusimusele ,tihe urineerimine,lisa.

Ainult seda,et unustasin mainimata -olen naisterahvas.

Vastas dr Ülo Zirel

võtan teadmiseks

Loe edasi

sage urineerimine

tere dr Zirel,
mul on probleemiks tihe wc k8lastus(olen 21 aastane neiu) ja ebamugavustunne alak8hus paremal pool ja selja taga. kas viga v6ib olla neerudes?

ette t@nades

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
kindlasti ei ole see neeruprobleem.
Ülo Zirel

Loe edasi

Liiga tihe urineerimine.

Tere, mure selline, et ise alles noormees 22a. vana aga juba paar aastat käin liiga tihti WC-s, öösiti ikka 1-2 korda, ise olen juba täitsa ära harjund, aga mõte sellest, et saaks rahulikult öö läbi magada ...

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
peaksite esmalt pöörduma oma perearsti või meestearsti vastuvõtule.
Ülo Zirel

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi