PSA test 26.04.05 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Biopsia ja vereproovi tulemusena eesnaarme vahki ei leitud.Kahtlus jai.Kas piisab kui kuskil 2 korda aastas PSA testi teha??Kas perearst saab sellega hakkama??Voi pole nii sageli vaja kontrollida??Aitahh!!

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
eesnäärmevähi kahtluse korral korrataksegi vereproovi 6 kuu järel. Kui PSA on tõusutendentsiga, on tarvis võtta korduv biopsia. Perearstid määravad PSA analüüsi küll.
Edu,
Ülo Zirel