Prostatiit 25.01.05 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Mul kahtlustas perearst prostatiiti ning tunnen ise ka vastavaid sümptomeid (valu kubemest allpool ja alakõhus, peavalu jne).
Kahjuks on järjekord uroloogi vastuvõtule pikk ja sain jaanuari alguses aja kinni panna 31. jaanuariks.
Sooviksin aga teada, et kui mul võib olla mainitud haigus, kas siis tohib või on soovitatav tegeleda suusatamisega, sest välistingimustes tuule käes on võimalus külma saada.Endal on aga plaan sõita ja treenida Tartu Maratoniks.
Et kas tasub enne treenida või on oht, et külma käes haigus süveneb.
Ja võib-olla tuleks mul maraton hoopis ära jätta.
Teine küsimus on, kas oskate soovitada mingit rohtu, mida enne arsti diagnoosi haiguse kahtluse korral võtta sest mida kiiremini raviga alustada seda parem oleks.
Ja kolmandaks kas oleks võimalu saada Tallinnas kuskile Uroloogi vastuvõtule ka enne 31 jaanuari.

Jõudu,jaksu ja rõõmsat tuju!

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
külmetus on tõesti eesnäärmepõletikku ägestav faktor. Samas liikumine ja üldse füüsiline aktiivsus mõjub soodsalt. Nii et, kui soojalt riietuda, ei ole sportimine vastunäidustatud. Maratoni pingutust ei julge siiski soovitada.
Kasutada võiks serenoa palmi ekstrakti 1 kapsel päevas. Seda saab apteegi käsimüügist retseptita ja on eesnäärmepõletikku pärssiva toimega.
Kolmas: kahjuks ei ole kursis Tallinna haiglate registratuuride tööga, peate ise helistama ja küsima.
Edu,
Ülo Zirel