kusiti põletik 24.11.04 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Olen 35 aastane mees. 10 aastat tagasi olin kondoomita anaalses vahekorras. Sain klamüüdia ja kusiti põletiku. Klamüüdiast sain lahti, kusiti põletikust aga mitte. Alguses sain kuidagi elada....sõin antibiootikume ja elu oli talutav, mida aasta edasi, seda hullemaks läheb. Olen paljude veneroloogide vastuvõtul, kõik on teinud iga kord KÕIK suguhaiguste analüüsid ja pole midagi leidnud ja siis soovitanud kuidagi ebamääraselt probleemiga leppida. Olen käinud ka androloogi vastuvõtul ja teinud sperma analüüsi, mis näitas, et põletikurakke on veidi rohkem kui vaja aga sellega ka asi piirdus. Viimati lasin ennast kontrollida nädal tagasi PCR meetodil, Quatromedi laboris uuritud analüüsid. Ja enne seda veel ka umbes korra kvartalis. Kümne aasta peale päris suur arv. Ravi saanud ei ole...kui mõni arst üritaks jälle alustada seda juttu, et kontrollime alguses ikka suguhaiguste suhtes, siis tahaks karjuda: Teha jälle täpselt need samad
analüüsid, mida on mulle tehtud vist juba 20 korda ja muidugi maksta
raha....ja siis olen ma jälle samas etapis - raha ei ole, analüüsid ei näita
midagi aga elu muutub iga päevaga järjest hullemaks? Keda süüdistada? Ennast ilmselt, et ma kunagi aastaid tagasi seksisin ilma kondoomita ja veel
anaalseks....Abi mul küll vist ilmselt loota enam pole. Ma olen nii vihane selle süsteemi peale. Nagu ma lugesin kusagilt, et ureatriit võib tekkida ka soolemikroobidest. Kas kuidagi ei ole siis võimalik kindlaks teha neid mikroobe? Kas äkki on olemas miski antibiootikum, mis võtab selle
põletiku maha? Tõsiselt, ma ei viitsi enam lolli mängida ja teha iga kuu,
iga erineva arsti juures, erinevad suguhaiguste analüüse - ma tean neid
tulemusi juba ette. Tänu sellele põletikule on seks nagunii võimatu, kus ma neid suguhaigusi peaksin saama? Pesemata kätega masturbeerides või?
Viimasel ajal on lisandunud ka mingi põie probleem - selline pidev põiepakitsus.
Mida teha? Või pole enam midagi teha?
R

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
saan aru, et te olete kogu ilma peale kuri, kuid arste süüdistada ei maksa, nad on teid püüdnud aidata ja tasuta meditsiini ei ole olemas. Teil on suguteede põletiku tagajärjel kujunenud krooniline valusündroom. Aidata võiks teid valuvaigistid.
Parimat,
Ülo Zirel