Kas asi on tõsine? 25.10.04 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Ma ei tea kas see on õige koht selle jaoks aga mul on selline mure, et mul peenise peal selline punane rõngjas punetis vms ma täpselt ei teagi, sellepärast küsin teie käest. Sugulises vahekorras ei ole ma olnudki. On võimalik, et see on peenise vähesest pesemisest ja kuidas tuleks peenise eest üldse hoolt kanda?(Nii pealt kui ka eesnaha alt)? Olen ise 18 ja terve tervisega. Loodan, et te saate mind aidata.
Ette tänades

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
arvan, et midagi hullu pole. Suuõõs ja alakeha on inimese kõige mustemad kohad (küünealused on nii ja naa). Kui hambaid pestakse 2 korda ööpäevas ja kõik teavad, et nii saab pisikuid ja sööbikuid hävitada, siis millegi pärast ei tule keegi selle peale, et needsamad p ja s tegutsevad ka peenise peal. Nii, et pesta seebi ja veega iga päev. Kui punane rõngas ära ei kao, pöörduge meestearsti (saab ilma saatekirjata) või uroloogi poole.
Edu,
Ülo Zirel