E.Coli bakter 15.09.04 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Olen 25 aastane noor naine, eelmise aasta oktoobris sünnitasin oma esimese lapse. Peale seda naistearsti klastades, oli kõik korras. Pöördusin perearsti poole, kuna kahtlustasin endal põiepõletikku.Tema tegi pissiproovi ja pani kasvama ja sealt leitigi mul see bakter.Aga probleem selles, et ei tohi kõike ravimeid hetkel võtta - anna ikka veel endiselt lapsele rinda!Olen teinud korduvalt läbi Nitrofuantoine(vabandust , kui on vale kirjapilt) kuuri ja paistab et see ei aita.Bakter küll on läinud vähemaks, kuid viimane proov näitas, et jälle hullemaks läinud. Perearst tahtis kirjutada ravimit , mida ei tohi rinnaga toitmise ajal võtta- mina keeldusin! Siit ka siis küsimus, mida paha teeb see bakter? Kui ma endiselt võtan seda ravimit edasi, äkki siiski ta pikapeale mõjub? Lihtsalt sellepärast ma küll ei tahaks rinda ära jätta.Mid paha see bakter siis ikkagi teeb ja kui kaua ta peab elutsema, et ta minagi paha üldse teeks?Loodan Teie peatselt saabuvale vastusele
Ette tänades Janika

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
jääb mulje, et põiepõletik teid eriti ei vaeva. Kuna te olete noor, eeldatavasti terve noorik, saab organism bakteritega ka ise edukalt hakkama. Seetõttu soovitan teil praegu neist bakteritest mitte välja teha. Kui te enam last rinnaga ei toida, tuleks teha uued analüüsid ja vajadusel korralik ravi.
Parimat,
Ülo Zirel