peenise vähkkasvaja 13.08.04 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Fimoosi lõikuse ajal avastati (abielus,2 last) 40 aastasel mehel glans´i ja eesnaha sisemise lesta tumosoosne haavandumine.Teostatud tsirkumtsisoon.Pt.intrubeeritud.Kiirvastus:madaldiferentseerunud vähkkasvaja.Mis see on?Kuidas ravida? Kas peale osalist amputatsiooni (?) on võimalik elada suguelu? Ja kõige tähtsam -paranemislootused?Kust leida täpsemaid viiteid selle haiguse kohta?

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
tegemist on sugutivähiga. Diagnoos on tõsine ja mees peaks kindlasti koheselt pöörduma uroloogi vastuvõtule Tallinnas või Tartus, kus tegeldakse süsteemselt onkoloogilise uroloogiaga. Ravi on kirurgiline, peenis amputeeritakse 2 cm kauguselt kasvaja servast. Erektsioon jääb alles ning kuna antud juhul kasvaja on eesnaha piirkonnas, siis ka enamik sugutist. Kui on tegemist kubeme lümfisõlmede siiretega, tuleb ka need eemaldada. Korraliku ravi puhul on eluprognoos hea. Haigus on suhteliselt harv, Eestis alla 10 juhu aastas.
Eestikeelsest kirjandusest on pakkuda vaid Toivo Velgre 1979.a. ilmunud uroloogia õpikut või internetist märksõna all "penile cancer".
parimat soovides,
Ülo Zirel

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Uroloogia

Peenise proteesimine

Tere, mida kujutab peenise proteesimine impotentsi puhul?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Peenise sisse opereeritakse vahekorra sooritamiseks vajalikku jäikust tagavad silikoonsilindrid. Teema liiga lai, et seda küsimus-vastus vormis siin käsitleda.
Edu
Margus Punab

Loe edasi

Probleem uriini lõhnaga


Tere!
Olen Teile tänulik, kui vastate mulle, miks mul on terava halva lõhnaga uriin.
Samas pole põletiku tunnuseid. Olen 50 aastane naine ja 17 aastat tagasi eemaldatud emakas. - vähkkasvaja ...

Vastas dr Ülo Zirel

Tere Elle,
uriini lõhna ei saa analüüsiga kuidagi uurida. Lõhn võib sõltuda paljudest asjadest - toidust, ravimitest, erinevatest haigustest: kõhunäärme-, suhkru- sapipõie jne haigustest.
Ülo ...

Loe edasi

erütrotsüüdid ja leukotsüüdid uriinis

2,5 aasta eest opereeriti väike vähkkasvaja põiest. Jaanuaris 2008 oli plaaniline kontroll, kõik oli korraas. Veebruari lõpus laiendati eesnäärme kusejuha. 01.04 antud uriinianalüüs tuvastas, et leukotsüüte ...

Vastas dr Ülo Zirel

tere,
ei ole mõtet peale eesnäärme operatsiooni teha tavalist uriini analüüsi, isegi 2 kuud hiljem. Selle puudub igasugune mõistlik põhjendus. Kui on kahtlus põletikule, tuleb teha uriinikülv mikroobide ...

Loe edasi

peenise proteesimine

Seoses kasvajaga on amputeeritud 46 aastasel peenis,osaliselt lümfid (op.toimus 2 aastat tagasi).Kas on võimalik paigutada protees ???

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
kui peenis on amputeeritud, pole proteesi kuhugi panna. Peenise taastamisega tegeleb Eestis dr. Olavi Vasar Taastava Kirurgia Kliinikust Tallinnas. Peale peenise rekonstrueerimist on võimalik ...

Loe edasi

Sõlm peenise naha all.

Avastasin sõrmega tuntava poole cm suuruse sõlme peenise varrel pisut peenise peast tagapool, naha all. Kas võib olla tegu mingi vähkkasvajaga? Olen 33 aastane.

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
peaksite seda sõlme uroloogile või meestearstile näitama. Vaevalt küll, et see vähk on. Peenisevähk on tavaliselt haavanduv.
Ülo Zirel

Loe edasi

närvide säilitamine prostatektoomia käigus

M42
Kas prostatektoomia käigus on peenise närvide läbilõikamine vältimatu, või on meetodeid, mis tagaksid erektsioonivõime taastumiseks vajalike närvide säilumise?

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
jutt käib ilmselt eesnäärmevähi puhul tehtavast operatsioonist. Sel puhul on närve säilitav tehnika täiesti olemas. Seda tehakse, kui mees on alla 70 aasta vana ja vähkkasvaja ei ole levinud ...

Loe edasi

peenise vähkkasvaja

Täname Teid vastuse eest ja juba nädala pärast on operatsioon.Loodame ,et kõik saab korda!

Vastas dr Ülo Zirel

Loodame.
Ülo Zirel

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi