neeruvähk 18.05.04 / Uroloogia

Külastaja küsib:

tere.
mul on neeruvähk metastaasidega kopsus. raviarstilt sain vaid nimetused PERIPHERAL NEUROECTODERMAL TUMORS (PNET) ja EWING`S FAMILY OF TUMORS. inglise keelsed ,et leiaks rohkem infot. leidsingi kuid nüüd olen segaduses, nimelt tuleb nende otsingute peale, et tegemist on luuvähiga.
kuna eesti keelset infot pole leidnud ,siis pöördungi teie poole palvega, et kirjutaksite sellest haigusest natuke. operatsiooni käigus eemaldati 1 neer ja ümberkaudsed koed(natuke seljalihast)
+ kuidas allub tavaliselt ravile?
+kui suur võimalus on üldse terveks saada,arvestades, et on juba kopsus?
+statistikat arvestades siis kui suur on tervenemis % ja suremus% ?
+mida see vähk endast üldse kujutab?
+kust võiks selle kohta rohkem infot saada(soovitatavalt eesti keelset)(raviarsti ei maksa soovitadakuna ta lihtsalt ei vasta otse küsimustele) ?

ette tänades eili 20a.


Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere Eili,
Ewing'i perekonna tuumoreid on mitmeid ja peamiselt ongi nad luuvähid, kuid ca 4% Ewing'i kasvajatest on PNET. PNET on luudest mittelähtunud kasvajad ja sisaldavad närvikudet. Teil on seega tegemist luuvälise Ewing'i perekonna tuumoriga e. PNET -iga neerus. See on uroloogias väga haruldane kasvaja, minul isiklik kogemus puudub. Kirjanduse järgi on raviks kasvaja kirurgiline eemaldamine ja keemiaravi. Kui siirdeid ei ole, siis ravi järgselt kirjanduse järgi on 5-aasta elulemus 70% ja 10-aasta elulemus 50%. Siirete korral elulemus% ei anta, kuna see sõltub siirete asukohast, hulgast, suurusest jne. Kopsusiirete puhul peetakse raviefekti paremaks võrreldes luumetastaasidega.
Eestikeelset kirjandust minu teada selle kasvaja kohta ei ole. Lisateavet saab kõige hõlpsamini ikkagi netist.
Parimat soovides,
Ülo Zirel

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Uroloogia

Neerutsüst

Tere! Minu 18-aastasel pojal avastati 15 aastat tagasi neeruvähk, mille tulemusena on tal vasak neer eemaldatud. Nüüd leiti tal sonograafias rutiinse kontrolli käigus paremast (ainukesest) neerust 1,5cm ...

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
neerutsüst on ultraheli uuringul päris täpselt diagnoositav ning tavaliselt lisauuringuid ei tehta. Kuna teie pojal on olnud kuri haigus, siis arsti teravdatud tähelepanu ja kompuuter-uuringu ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi