Liikuv neer..? 08.05.04 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 17 aastat vana tüdruk. Umbes 5 aastat tagasi peale suuri seljavalusid ja haiglaskäike öeldi mulle, et mul on liikuv neer (ma ei tea, kas seda täpselt nii kutsutakse). See arst haiglast ei rääkinud küll mitte mingisugustes ravivõimalustest, lihtsalt ütles, et ma võin koju minna. Hiljem sain perearstilt teada, mis diagnoos mulle pandi.Aga need valud kummitavad mind kogu aeg, ei saa kehalise kasvatuse tunnis natuke joostagi. Mõnikord laman päev läbi voodis, sest kõndimine teeb seljale haiget. Vahel võtan valuvaigistit, seda, mida kästi (Ibuprofeeni), aga need ei mõju eriti. Kas siis tõesti ei saa nende valudega midagi ette võtta?

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
liikuv neer on uroloogiline haigus. Kui vaevused on tõsiselt häirivad, saab teha operatsiooni ja neeru kinnitada. Kaasajal tehakse seda laparoskoopiliselt, mis annab kiire paranemise ja hea kosmeetilise efekti.
Edu soovides,
Ülo Zirel

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Uroloogia

liikuv neer

Tere!

Olen 36 aastane naine. Kaheksa aastat olen pidevalt hädas uroinfektsioonidega ja samal ajal ka väikse palavikuga, mõned aastad tagasi diagnoositi liikuv neer, mis teeb vahelduva eduga ...

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
see ei ole normaalne. Kui rändneeruga kaasnevad sagedased uroinfektsioonid ja valud, oleks otstarbekas ikkagi see neer operatsioonil fikseerida.
Ülo Zirel

Loe edasi

Liikuv neer.

Tere! Kas neeruvaje puhul see liikuv neer võib rõhuda peale kõhukoopas olevatele organitele (halvasti)? Tänan!

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
rändneer ei põhjusta teistele elunditele mingit häda.
Parimat,
Ülo Zirel

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi