VUR III aste 02.03.04 / Uroloogia

Külastaja küsib:

tere, minu tütrel avastati 2-kuuselt VUR III aste, nüüd aastaselt tehti kordusuuringud ja asi ei ole ei paremaks ega hullemaks läinud. Arst soovitab operatsiooni. Sooviks teada kui tõenäoline on, et laps sellest ise välja kasvab, kas operatsioon sellise diagnoosi puhul on ainus lahendus. Lisan veel, et esimese eluaasta jooksul oli tal 3 korda neeruvaagnapõletik - neil kordadel leiti ka coli bakter.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
tegemist on keskmise astme vesiko-ureteraalse refluksi ja väga noore patsiendiga. Kuigi operatsiooni tulemused on kogenud kirurgidel väga head, soovitatakse siiski lõikusega oodata vähemalt lapse 3-aastaseks saamiseni. Kirjanduse andmeil kaob refluks III astme VUR -i puhul iseeneslikult pooltel 3. eluaastaks. III astme puhul pole tegemist ka neerude armistumisega ning uroinfektsiooni on võimalik ära hoida pikaajaliste antibakteriaalse profülaktika kuuridega, mida lapsed taluvad hästi. Lõpliku otsuse peate aga tegema ikkagi koos lastekirurgiga, kes on last näinud ja ravinud.
Parimat soovides,
Ülo Zirel