piss püksis 01.03.04 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Olen 35-aastane naine. Tugevasti aevastades, köhides või ka naerdes tuleb mul peaaegu alati tilk pissi püksi. Muidugi kui põis on täitsa tühi siis ehk mitte. Ka see on mingi haiguslik näht ning kas ma peaksin pöörduma. Järsku on see mingi suurema pidamatuse algus???
On see üldse uroloogiline probleem? Järsku saab kõike seda mingite võimlemisharjutustega ravida?
See ei ole väga suur probleem, aga ehk läheb suuremaks?

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
teil on tegemist pingutustüüpi uriinipidamatusega ja see on haigus, mis on tingitud vaagnapõhja lihaste nõrkusest. Alustada võiks ravivõimlemisest ravikehakultuuri spetsialisti näpunäidete järgi. Kui see probleemi ei lahenda, on võimalik operatsiooniga pidamatus likvideerida. Taolisi operatsioone teevad Eestis nii uroloogid kui ka günekoloogid.
Edu soovides,
Ülo Zirel