Vales kohas asuv neer 20.02.04 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 23 aastane naine. Mure seisenb selles, et umbes 15 aastaselt avastati mu vasakpoolne neer valest kohas ja on poole väiksem teisest neerust. Kui ma õieti mäletan siis väikse vaagna kõrvalt. Koht kus neer asub on valus, seda on võimatu katsuda. Tehti uuringuid, mis oli pea et 8 aastat tagasi, millest ma midagi suurt ei mäleta. Nüüd on sellest möödas aastaid ja neer on koguaeg valu teinud. Järske liigutusi ei tohi teha, kõhtu lööb äge valu. Mõnikord on ka valus urineerida, mis möödub mingi aja jooksul. Kas mul on põhjust uuesti haiglasse uuringutele minna?

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
kindlasti peaks asja uurima. Tõenäoliselt on tegemist kaasasündinud väärarenguga, nn. vas neeru vaagnadüstoopiaga. Kui uuringutel selgub, et see neer on põletikuline (valud) või funktsioneerib halvasti või üldse mitte, on soovitav ta eemaldada.
Uuringuteks ei pea haiglasse minema, neid saab teha ka ambulatoorselt.
Parimat,
Ülo Zirel