põie tühjenemise raskused 03.02.04 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Lugupeetud doktor!
Olen 60 a.seljaoperatsioonide ebaõnnestumise tõttu halvatud naine ja nüüdseks on tekkinud põie häired.Lugenud läbi kõik siin esitatud küsimused teile ja ka teie vastused,olen nii mõneski küsimuses targemaks saanud.
Praegu mind huvitab selline asi,kas on võimalik ka kodus õpetust saada iseenese katetriteerimiseks,mis minule oli siiani teadmata,et see üldse võimalik on ja perearstilt ma ka midagi sellest kuulnud ei ole.
Olen ka siiani tarvitanud pidevalt põletiku alandamiseks nitrofurantoniini aeg ajalt ning ka peterselli teed,kuid nüüd enam need ei aita.
Põis pakitseb ja alakõhus valulikkus.
Olen pidevas põiekivide tekkimise hirmus.
Analüüside tegemine toimub alati siis,kui olen hädakisa tõstnud,kuid siis on need alati puhtaks tunnistatud,sest selleks ajaks on juba ravi ka oma töö teinud.
Ise näen juba uriini värvi ja lõhna järgi,kui on muutused ja sama aegsed tunded alakõhus ühtivad.
Tean oma pikaajalise kogemuse järgi,et pikaajaline antibiootikumide tarvitamine võib ka seent põhjustada,mis tõttu ei tahagi üle viie päeva rohtu kasutada,mis annab tegelikult tulemuse nüüd vaid paariks päevaks ja jälle algavad valud,peetused ja vaevad.
Lugesin,et siin on tarvitatud Biseptooli ja tean ka,et see on olnud hea rohi,mida sai kunagi ka mu lapse neeruvaagna põletiku ja muude hingamisteede haiguste puhul kasutatud ja et see rohi oli tõesti väga hea.
Nüüd kirjutas minu perearst selle asemel lääne rohtu Lidaprimi,mis pidigi see Biseptol olema.
Minule aga mõjus see hoopiski pärssivalt ,mis tähendab seda et pani hoopiski nagu ploki ette ja urineerimine jäi hoopis vähemaks,kusjuures tundsin et põis on täis.
Vähendasin järgmisel päeval seda kogust poole tabletini kaks korda päevas ja kolmandal päeval lõpetasin.
Järgmisel päeval sain normaalselt ilma valuta,kuid siiski vähese kogusega hakkam,aga nüüdseks on kõik hädad tagasi.
Lugu sai pikk ja võibolla segane,aga nagu te aru saite,on mul peaaegu võimatu kuskile uuringutele haiglasse või polikliinikusse minna.
Mis nõu võiksite teie minule anda?
Jään tänuga teie vastust ootama.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
soovitan teil pöörduda Meremeeste Haigla neurorehabilitatsiooni osakonna poole, mida juhib dr. Katrin Gross-Paju. See on Eestis kõige parem koht, kus aidatakse kusepõie neurogeensete häiretega patsiente. Kas nad ka kodus käivad puhast enesekateteriseerimist õpetamas ma ei tea. Aga te saate küsida selle osakonna telefonil 6507 397.
Edu soovides,
Ülo Zirel