eesnahk 26.01.04 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Lähme küll varsti arstile,kuid uurin erineveid seisukohti.Nimelt meie peagi 5 aastseks saaval pojal kahtlustsime juba ammu kitsast eesnahka.Oleme käinud Tartus mitmeid kordi lasteuroloogi juures.Esimesed korrad soovitas ta lihtsalt vannis olles eesnahka proovida pealt tõmmata.Ei õnnestunud.Nüüd nädalaid tagasi käisime uuesti,arst proovis kohapeal ja sai eesnaha ära tõmmata ja käskis kuu aega igal õhtul nii teha.Mõned päevad tagasi võtsime siis kätte ja issi tõmbas siis pealt ära,aga eesnahk oli tõesti kitsas ja midagi seal juhtus ,igaljuhul tagasi ta enam ei läinud.Ootasime ja kõik oli juba paises,helistasime haiglasse.Igaljuhul lõppes kõik hästi ja kirurg narkoosi all sai noku ilusti tagasi...väga jube oli!Poja ise tunneb ennast nii süüdi ja üldse kardab kõik seda värki nüüd.Mis Teie arvate kui nüüd uroloogile lähme-kas laps vajab lõikust või mitte?Arst pole siiani lõikust vajalikuks pidanud.Aitäh!

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
alguses tõesti soovitatakse eesnahka venitades treenida. Ka teil soovitati seda lapsel teha igal õhtul ja räägiti ilmselt ka, et seda teha soojas vannis. Kui te treenite eesnahka kuus korra, pole sest mingit abi. Kui siis veel ka treenimisega probleemid on, polegi muud teha kui opereerida.
Lugupidamisega,
Ülo Zirel

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Uroloogia

eesnahk :(

Kas uroloogi vastuvõtte on tartus ka ja kus täpsemalt ? Mul ei tule eesnahk maha.

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
vaadake Tartu Ülikooli Kliinikumi kodulehelt - uroloogide vastuvõtuajad, Puusepa 1a.
Ülo Zirel

Loe edasi

Eesnahk

Tervist, Ülo Zirel

Mul on mure eesnahaga. Kui tekib erektsioon ja eesnahk paljastub, siis läheb peenise ots tumepunaseks ja see on tekitab valu.

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
tegemist on eesnaha kitsusega, mida saab korrigeerida operatsiooniga.
Ülo Zirel

Loe edasi

eesnahk

Olen 15 a. ja eesnahk ei liigu üle peenise pea ka siis kui on lõtv.. Kas sellisel juhul ei aita muud kui lõikus või on ka mõni muu võimalus

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
muid võimalusi ravida ei ole.
Ülo Zirel

Loe edasi

eesnahk

Selline probleem tekkinud ,et eesnahk oleks nagu kokku tõmmanud või kuidagi, et kui suguti kõvastub siis ei taha eesnahk enam üle sugutipea maha tulla ja on valus.
tänades

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
jah, siis peaks uroloogi poole pöörduma, saab probleemist üle.
Ülo Zirel

Loe edasi

eesnahk

Kui eesnahk peale lükata siis kleepub see pea külge.Kas peaks hoidma eesnahka pea taga.

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
ei pea, peab vaid pesema iga päev vee ja seebiga.
edu,
Ülo Zirel

Loe edasi

fimoos

kas vöib diagnoosida kahepooleaastasel poisil fimoosi,kui eesnahk ei lähe üle suguti pea

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
kui teil on kahtlus, et eesnahk on liiga kitsas või eesnaha ja peenisepea vahel on tekkinud liited, peaksite last näitama lastekirurgile.
Edu,
Ülo Zirel

Loe edasi

eesnahk

tere.
minu poeg on 2,9 aastane. kas nii vanalt peab juba eesnahk liikuma. temal ei liigu see üldse. olen lugenud et tuleb vannitamise ajal tõmmata eesnahk tagasi ja pesta seda. aga mul pole sealt ...

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
eesnahk peab olema kindlasti vaba. Peate pojaga pöörduma lastekirurgi vastuvõtule, kes kindlasti probleemi lahendab.
Lugupidamisega,
Ülo Zirel

Loe edasi

eesnahk

kui vanalt ja kuidas saaksin uurida, kas poja eesnahk liigub või mitte, poiss on 4aastane.Hetkel tundub mulle et see nagu ei liiguks nagu peab. Kuidas seda kontrollida?

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
kui eesnahk sõrmedega tõmmates liigub tagasi, nii et kogu peenisepea paistab ja seejärel tuleb tõmmates peenisepeale uuesti peale, on kõik korras. Seda tuleks teha poissi pestes ja siis pesta ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi