peenis 19.11.03 / Uroloogia

Külastaja küsib:

tere
olen 17, peenis on natuke liiga lyhike minu arust, geenidest nigu see tulla ei saa, sest isal, onudel, kõikidel on mehemõõtu peenised
kas võib see olla sellest et akkasin noorelt alkoholi tarbima, nii umbes 13 aastaselt, ja kas tagantjärgi on seda probleemi võimalik kuidagy lahendada?

vastust ootama jäädes...

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
varases nooruses, eriti puberteedieas alanud alkoholi tarvitamine ja suitsetamine mõjutab oluliselt organismi hormonaalset aktiivsust ja sellega ka nii füüsilist kui ka vaimset arengut. Selle valguses võib teil peenise koha pealt ka õigus olla. Kirjanduse järgi on Euroopa meeste lõdva peenise keskmine pikkus 12,4 cm, mõõdetuna juurelt glansi otsani.
Lugupidamisega,
Ülo Zirel