kaltsifikaat neerukoes 12.11.03 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Hiljuti diagnoositi vasakpoolne mõõdukas hüdronefroos.Momendil op. ravi ei vaja. CT-uuringul avastati kaltsifikaat neerukoes 10mmx9mm (kahtlustati neerukivi) Selgitage palun kui ohtlik/ohutu on selline kaltsifikaat neeruskoes .Miks tekib ja kas sellest on võimalik lahti saada.

Tänan vastuse eest

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
kaltsifikaate võib neerukoes olla, kuid siiski suhteliselt harva. Nad ei ole ohtlikud ja nendege ei võeta midagi ette. Teie puhul arvan, et tegemist on tõenäoliselt ikkagi neerukiviga. CT-uuring on väga täpne ning kui nad arvavad, et see on neerukivi, siis nii see ka on. Kuna teil on ka mõõdukas hüdronefroos, tuleks siiski täpsemini kaaluda ravivõimalusi. Ma võin küll ka eksida, kuna pole ise teie filme näinud.
Lugupidamisega,
Ülo Zirel