valu paremas küljes 31.10.03 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Juba mitu aastat tunnen paremas küljes valu. Olen 38 a. naine. Aastaid tagasi esines sageli ka põiepõletikku, mida iga kord ka ravisin. Nüüd õnneks haruharva. Valu on tunda ka nimmepiirkonnas ja roietel. Perearst arvas,et valutavad lihas ja roided. Roided on ka katsudes valusad. Valu on viimasel ajal suuremaks läinud ,ei saa isegi uinuda. Käisin just eelmine nädal ka korduvate kõhuvalude pärast haiglas ja tehti laparoskoopia. Eemaldati liited ja avastati krooniline emaka-ja munajuhade põletik, mida preagu ka antibiootikumidega ravin. Mõni päev tagasi tundus ,et põiepõletik jälle tagasi-käisin tihti ja urineerimine oli valus. Kuna tarvitan niigi antibiootikume, siis tegin juurde vaid sooja jalavanni ja jõin palju-järgmiseks päevaks olid mured murtud. Aga see küljevalu närib kogu aeg. Ei oskagi arvata, mis see võiks siis olla. Haiglas tehti kõhuvalu pärast mitu korda ultraheli uuring-kõik oli korras ,vereanalüüs ka korras. Valu hakkas pärast 2 aastat tagasi olnud vöötohatist samal kohal. Kas võib siis olla, et tegemist hoopis närvivaluga või tuleks uurida hoopis neerusid? Närvivalu ei tohiks ju suureneda? Ette tänades, Krista. Põen ka B ja C hepatiiti aga maksa näitajad olid ka kõik korras. Aga see on juba teine valdkord ,kuigi pidevaks ja suureks stressifaktoriks, et millal see haigus siis välja lööb ja mis siis edasi saab.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
kõige tõenäolisem, et teil ongi tegemist roidevahenärvi põletiku või vöötohatise taastekkega. Peaksite pöörduma neuroloogi vastuvõtule.
Lugupidamisega,
Ülo Zirel