NEERUD JA PÕIS 24.10.03 / Uroloogia

Külastaja küsib:

TERE DR. ZIREL MUL TEHTI ULTRAHELIGA KINDLAKS , ET NEERUDES ON LIIVA JA MA PEAN VÄGA TIHTI KÄIMA PISSIL MIDA TEHA ARST ROHTUSID EI KIRJUTANUD KAS SEE LIIV NEERUDES VÕIB KA EDASPIDI HALVEMAKS MINNA.TÄNAN. AIGI

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
hea ultraheliarst sellist liivajuttu ei puhu. Selle uurimismeetodiga ei ole võimalik eristada alla 3 mm objekte organismis. Neerukivide diagnoosimine ultraheli-uuringul on üldse väga libe tee, selleks on teised ja täpsemad uuringud. Teie arst tegi õieti, et liiva ei hakanud ravima, sest neerudes pole liiva. Uriinisoolad on tavaliselt lahustunud olekus ja väljutatakse organismist koos uriiniga. Inimene seda ei taju. Kui soolad hakkavad kristalliseeruma, tekivad neerukivid. Miks selline kristalliseerumise protsess vallandub, ei ole teada.
Teie kirjast saan ma aru, et teil on hoopis urineerimishäired, mille põhjusi võib olla palju ( vt. varasemad kirjad põiepõletikust jms.). Soovitan neerud rahule jätta ja keskenduda urineerimishäirete põhjuse selgitamisele.
Lugupidamisega,
Ülo Zirel