krooniline põiehäda 21.10.03 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere
Olen 50 aastane naine. Kümmekond aastat tagasi eemaldati mul emakakeha. Pärast seda tekkis põiepõletik, mis kestis vahelduva eduga pool aastat. Nüüd tekkis põiepõletik taas ega allu mingile ravile. Kord on uriin selge siis jälle sogane või lausa verega pooleks. Pissimise lõpus on tugev valu ja pärast kestab tükk aega ebamugavustunne. Uriinianalüüs ei näita praktiliselt midagi.Tablettide söömisest on süda paha, aga natukese kergenduse järel on vaevused taas platsis. Mida teha?

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
Tavalisel uriinianalüüsil on väga väike diagnostiline väärtus. Võib-olla pole senine ravi olnud õige. Kuna teil on uriiniga verd tulnud, on arsti kohustus teid kõigepealt uurida kasvajaliste haiguste suhtes. Soovitan teil pöörduda uroloogi vastuvõtule. Esmalt on vaja teha ultraheli-uuring, põievaatlus, võtta külvid jne.
Lugupidamisega,
Ülo Zirel