seljavalu 29.09.03 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere

Mul on mitmeid aastaid olnud krooniline põiepõletik (st., et kui natukegi külmetan või vett ei joo, jääb põis kergelt haigeks). Ravinud olen seda vaid taimeteedega ja rohke vedeliku joomisega, kuna lõpuks tüütas arstide vahet jooksmine ära.

Nüüd on aga mul umbes nädal aega selg valutanud. Kas ma peaksin selle pärast arsti juures käima? Võib see olla neerudest? Või ei ole põhjust muretseda?

Olen 22 aastane neiu.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
seljavalu võivad põhjustada väga erinevad haigused, k.a. neerude haigused. Kindlasti peaks te ennast kõigepealt perearstile näitama. Kui tekib kahtlus neeruhaiguse esinemisele, on vajalik kõigepealt teha uriinikülv mikroobidele ja ultraheli-uuring.
Lugupidamisega,
Ülo Zirel

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Uroloogia

Põiepõletik ja seljavalu

9päeva tagasi tagasi tekkisid mul esimesed põiepõletiku sümptomid, valulikus urineerimise lõpus ja esimesel päeval ka veri uriinis. Kuna valu nii suur ei olnud, siis midagi erilist ette ei võtnud ja arsti ...

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
1001. korda kirjutan siin, et kusemishäired ei esine ainult põiepõletiku korral ja kuseanalüüs on korrast ära ka teiste haiguste puhul. Kui teil on kusemishäired ja ristluuvalu, mõtleksin mina ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi