kubemelümfid 21.08.03 / Uroloogia

Külastaja küsib:

mul on kubeme lümfisõlmed aegajalt turses, mis preparaatide või ravideedega seda maha võetakse, olen meesterahvas 29 aastane

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
lümfisõlmede suurenemine ei ole haigus vaid ainult üks mingi haiguse ilming. Seega tuleks ikkagi selgitada, miks lümfisõlmed suurenevad. Kas on tegu põletiku, verehaiguse või kasvajaga. Peate pöörduma ikkagi oma perearsti poole.
Lugupidamisega,
Ülo Zirel