uroloogia,põie probleem 08.08.03 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Olen 37aastane naine.Põiega probleemid vaevavad mind juba viimased viisteist aastat ja iga aastaga aina hullemini.Käin tualetis väga sageli,vähemalt 15 korda päevas ja lisaks 1-4 korda öösel.Vahel pole vaheti poolt tundigi.Põis ei tühjene,peale urineerimise lõppemist tuleb sageli väikese vahega mitu sortsu veel.Võimatu on linnas pikemalt liikuda,kuhugi sõitmisest rääkimata.Kohe peale tualetist väljumist köhima, aevastama või naerma hakates on uuesti püksid märjad.Kust see uriin tuleb on võimatu aru saada.Ükskõik kuna tualetti minnes tuleb alati.Günekoloogiliselt on kõik proovid korras samuti ka tavaline uriiniproov.
Mida ma peaksin tegema ja kas on üldse lootust.Olen tänulik nõuande eest.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
naistel esineb väga sageli probleeme kusepõiega. Et konkreetselt teid aidata, tuleks teil siiski pöörduda uroloogi vastuvõtule. Tavalise uriiniproovi järgi ei ole võimalik urineerimishäireid diagnoosida. Selle raha võib siinkohal kokku hoida.
Lugupidamisega,
Ülo Zirel

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Uroloogia

uroloogia

Tere!
Minul on selline probleem et urireerida on valus eriti just lõpp ja siis kui juba hakkan lõpetama tuleb vahest veel natuke verd ka.Milles võib asi olla ei teagi kuhu oleks õigem pöörduda?

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
keeruline vastata, kui ei tea sugu ega vanust. Pöörduge oma perearsti vastuvõtule.
Ülo Zirel

Loe edasi

kusepeetus

85.a. naisterahval probleem selles,et ei tunne põie täitumist enne,kui lööb valu põide.Põie tühjendamine katkendlik ja peab nagu punnitama.

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
vanematel naistel on sagedamateks kusemishäirete põhjuseks tupe või emaka väljavaje või kasvajad.
Ülo Zirel

Loe edasi

Põie probleem

Tere. Olen käinud 12 tunni jooksul umbes 12 korda ka pissil. Ja nii umbes iga päev juba pikemat aega. Tunnen koguaeg et põis on täis. Mis mul viga võib olla?

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
väga konkreetsele küsimusele saab väga konkreetselt vastata - teil on tekkinud sagekusesus.
Ülo Zirel

Loe edasi

Põie limaskesta ülitundlikkus

Mure järgmine: umbes aasta aega olen tundnud, et põis täitub kiiremini ja sagedamini on tarvis tualetis käia. Uriiniproovist leiti grampositiivseid baktereid ning võtsin 6 päeva (3 tabletti päevas) Nitrofurantoini. ...

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
ma ei tea, mida tähendab põie limaskesta ülitundlikkus ja millega seda ravitakse. See pole arstlik termin. Kõige tõenäolisem, et mikroobid, mis teil uriinis leiti ei allu nitrofurantoinile.
Loe edasi

Põie probleem

Nimelt probleem seisneb selles, et tuleb käia varasemast tihedamini WC's, algas probleem umbes kuu aega tagasi, enne pole midagi sellist varem enda puhul tähendanud. Nimelt käin pissil ära ja umbes 45 ...

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
et midagi arvata, peaksite tegema enda kohta urineerimispäeviku ( 3 järjestikul päeval märkima üles urineerimise kellaaja ja koguse ) ja siis pöörduma uroloogi vastuvõtule.
Ülo Zirel

Loe edasi

Probleem põiega

Olen 68 aastane naine. Juba aastaid on probleem põiega. Hommikul tühjeneb põis esialgu ca 2/3 ja seejärel alles peale pikka ootamist väljub ülejäänu.
Päeva teisel poolel tunnen vajadust sagedaseks ...

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
naiste põieprobleemid on väga sagedased. Uriiniproov ei ole piisav põletiku diagnoosimiseks. Nn. närvilise põie e. üliaktiivse põie sündroomi raviks rahustid ei kõlba, näidustatud on põielihast ...

Loe edasi

Põie pidamatus.

Ma olen 15 aastane ja mul on selline probleem, et kui naerma kõvasti hakkan lasen püksid täis. Seda juhtub praktiliselt igapäev. Ma tahaks teada mis mul viga on :S ?

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
teil on uriinipidamatus, peate pöörduma lastekirurgi või uroloogi vastuvõtule.
Ülo Zirel

Loe edasi

jätk

Küsimus: naha probleem

Printimine
probleem selles et suguti naha peal on väiksed kühmud ja kui neid pigistada ajab mõni neist mingit valget kraami välja et milles probleem kas see on ...

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
ilma nägemata on konkreetset nõu raske anda. Peaksite pöörduma uroloogi või nahaarsti poole.
Ülo Zirel

Loe edasi

Uroloogia

Küsimus oleks selline, et väiksena kukkusin ja seoses sellega ei tule eesnahk maha. Kas see on mingi probleem - seksuaalelu ja hügineegia on kõik korras?

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
tegemist on eesnaha kitsenemisega ja tavaliselt see on probleem. Soovitan siiski pöörduda uroloogi vastuvõtule. Ravi on kirurgiline, kuid mitte keerukas.
Parimat,
Ülo Zirel

Loe edasi

uroloogia

Tere!
Mul on probleeme oma sugutipeaga. Sinna tekkis mügarikuke.
Tahaks kellelegi seda näidata.
Küsimus: kas uroloog on selleks õige inimene? Kui on siis, kuidas ma mõne uroloogiga ...

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
see on uroloogiline probleem. Uroloogi vastuvõtule peab olema perearsti saatekiri. Androloogile e. meestearstile, kelle poole võib samuti pöörduda, saab otse ilma saatekirjata.
Lugupidamisega,
Loe edasiVaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi