Eesnahk ja sugutipea 05.08.03 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Olen 13a ja detsembris saan 14. Mul on mure ja ühtlasi ka küsimus, et kas see on normaalne, kui eesnahk on sugutipea all isegi siis, kui peenis on lõtv? Olen tähele pannud, et kõigil teistel minu vanustel poistel on eesnahk poole sugutipea peal või siis täiesti sugutipea tipus. Ei ole kohanud veel ühtki enda sugust. On ka veel teine mure. Peenis hoiab ühele poole kaldu. Kas see sõltub sellest, et kuidas ma peenist püksis hoian ja kui jah, siis kuidas saaksin seda edaspidi vältida, et peenis ei oleks ühele poole kaldus. Palun ilmtingimata abi! Ette tänades!

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
kui eesnahk liigub käega tõmmates vabalt üle suguti pea, on tegemist lihtsalt kaasasündinud lühikese eesnahaga. See ei ole haiguslik, pigem vastupidi - aitab paremini hoida puhtust ja vältida eesnahapõletike teket. Suguelu aspektist see probleeme ei tohi valmistada.
Peenis ei ole sul ilmselt kaldu, vaid esineb peenise kõverus, mis on kaasasündinud häire. Kui kõverus on suur, muudab see suguelu partneriga probleemseks. Sel juhul saab aidata peenist õgvendada operatsiooniga. Peenise asend püksis ei tekita selle deformatsioone.
Täpse vastuse saab anda siiski sind üle vaadates. Võimalik, et kõik on korras ja polegi probleemi.
Lugupidamisega,
Ülo Zirel

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Uroloogia

20a mees

Tere,

Ma ei teagi nüüd, kui suur see probleem on, aga mul on sugutipea ääre alaosas nahatäpiksed, kui neid nii nimetada võib. Minu teada peaks sealt kohast küll kõik sile olema. Ise kahtlustan, ...

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
need on suurenenud rasunäärmed ja neid eemaldada pole vajadust.
Ülo Zirel

Loe edasi

eesnahk

Selline probleem tekkinud ,et eesnahk oleks nagu kokku tõmmanud või kuidagi, et kui suguti kõvastub siis ei taha eesnahk enam üle sugutipea maha tulla ja on valus.
tänades

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
jah, siis peaks uroloogi poole pöörduma, saab probleemist üle.
Ülo Zirel

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi