operatsiooni järgne 28.07.03 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Kui mul tõsteti neeru siis kui palju pean ma raskuste tõstmist piirama.Op oli kaks kuud tagasi ja nüüd tuleb jälle tööle minna,kui mitu kilo on mul ohutu tõsta.Kas võimlemis harjutused mis ma enne oppi tegin selja ja vaagnapõhja lihastele sobivad ka peale oppi?

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
arvan, et olete naisterahvas, sest meestel esineb rändneeru üliharva. Naiste tugiaparaat ( luud, kõõlused, lihased ) on füsioloogiliselt oluliselt hapram võrreldes meestega. Seetõttu ei saa naistele soovitada rasket füüsilist tööd ja raskuste tõstmist, seda enam peale operatsiooni. Üldiselt soovitan ma selliste küsimiste puhul mitte tõsta raskusi üle 5 kilo.
Selja- ja kõhulihaste treenimine on igati tervitatav, see tugevdab teie loomulikku korsetti. Vaagnapõhja lihaste harjutused on head uriinipidamatuse vältimiseks.
Lugupidamisega,
Ülo Zirel

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Uroloogia

neeru fikseerimisoperatsioon

Kui neer on ümber pöördunud(nelgi sündroom) ja tugevasti kõrvale liikunud oma õigest asendist,et kas sellisel juhul on võimalik teha laproskoopilist operatsiooni või tuleb ikka teha nn.päris operatsioon????Millised ...

Vastas dr Ülo Zirel

Tere Piret,
kaasajal ongi rändneeru ravi valikmeetodiks laparoskoopiline neeru fikseerimine. Tulemused on head ja paranemine oluliselt kiirem, kui lahtise operatsiooni puhul.
Ülo Zirel

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi