vähene veri peale urineerimist 25.06.03 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
eelmisest nädalast peale on mind vaevanud valu urineerimise ajal ning peale seda tekkiv vähene verevoolus. Veri tundub olevat hästi vedel(?) ja hele. Valu ei ole kibe; tugevneb põie tühjenemisel. Günekoloog tuvastas mul bakteriaalse vaginoosi (teiste haiguste testid olid negatiivsed), kuid ei osanud öelda veritsuse kindlat põhjust. Kuna uriiniproovist leiti punaliblesid, arvas ta, et võibolla on tegemist neerukivide või -liivaga. Selja- ega muid valusid pole endal viimasel ajal täheldanud; küll on aga olnud väikest palavikku ja üleüldist loidust/uimasust. Kas oskaksite öelda, millega on tegemist?
Ette tänades
29-aastane mures naisterahvas

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
kindlasti ei ole teil tegemist neerukivide ega mingisuguse liivaga. Kui teil on diagnoositud tupepõletik, siis on tavaline, et tekib ka põie- või kusiti põletik koos limaskesta veritsusega. Tupp ja kusiti avanevad väga lähestikku ning mikroobid tungivad kusiti kaudu põide. Ravi on sama, mis tupepõletiku puhul - antibiootikumravi vastavalt väljakülvatud mikroobile ja selle antibiootikum-tundlikkusele. Ujuma ei tohiks kuu aja jooksul minna, samuti vältida igasuguseid karastavaid protseduure. Kui teil on emakasisene spiraal, tuleks see enne ravi algust eemaldada, kuna muidu on suur oht põletike kordumiseks.
Lugupidamisega,
Ülo Zirel