ei saa pissida 16.06.03 / Uroloogia

Külastaja küsib:

14 a. poiss ei saa mõnel õhtul pissida.lihtsalt ei tulevat.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
raske konkreetselt vastata. Kui see on kogu aeg nii olnud, tuleks noormeest uurida neurogeensete põiehäirete suhtes. Pöörduma peaks siis lastekirurgi vastuvõtule.
Kui probleem on tekkinud hiljuti, võib see olla tingitud sellest, et poisile on ostetud kitsa sadulaga jalgratas või ta on hakanud jalgrattatrennis käima. Pikkade jalgrattamatkade korral on nähtud noortel meestel isegi kusepeetust. Mida kitsam on rattasadul, seda suurem on trauma kusitile, kus tekib turse.
On uuritud ka muutusi erektsioonis meestel soses jalgrattasõiduga ning on leitud oluline verevoolu vähenemine peenises ja potentsi langus. On uuritud ka eri sadulatüüpide mõju potentsile ning on leitud, et lai, nn. naiste sadul on kõige ohutum.
Lugupidamisega,
Ülo Zirel

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Uroloogia

pissida on valus

alati kui ma mõned õlled libistan kusen verd. milles probleem võib olla?

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
pole kunagi kuulnud, et õllejoomisest kusi veriseks läheb. Küll võib verikusesuse põhjuseks olla mingi tõsine haigus, nt. väktõbi. Peaksite laskma end perearstil kontrollida.
Ülo Zirel

Loe edasi

Kas äkki põiepõletik ?

Olen 18 aastane neiu ja viimane nädal aega on mul imelik pissida olnud. Pole mitte valus, aga pidevalt tahaks nagu vetsu minna, aga enamasti tuleb ainult paar tilka ja siis on selline naljakas kõditunne. ...

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
palun lugege varasemaid vastuseid põiepõletiku kohta.
Ülo Zirel

Loe edasi

põiepõletik

Millest võib põiepõletik tekkida?

Kas on võimalik et mul on põiepõletik kui käin umbes iga 20 minuti tagant WC-s ka isegi siis kui pole vedelikku tarbinud ja mitte midagi söönud?

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
palun lugege minu paljusid eelnevaid vastuseid põiepõletiku teemal.
Ülo Zirel

Loe edasi

Valus pissida

terve pissimise aja on valus ja juba pikemat aega, nüüd on muutunud päris valusaks. Mul on olnud põie põletik aga siis on lõpus ainult valus aga nüüd on kogu aeg.

Õnnetu Naine

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
kirja teel ei saa valu ära võtta.
Ülo Zirel

Loe edasi

mures

Minu pojal(4aastane) on paar nädalat pissimisega natuke probleeme olnud.Valutab,sügeleb,kipitab ja pissida valus.Nüüd on hakanud pesu ka määrima-mäda vist.Oleme istevanne teinud,Helosan-iga määrinud,kuid ...

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
põiepõletik on tõenäoline, peaksite ikkagi arsti poole pöörduma, kodustest vahenditest ei pruugi aidata.
parimat,
Ülo Zirel

Loe edasi

kas põiepõletik väikesel poisil?

Tere,

Minu 2,8 a pojal on nüüd 3-dat päeva valus pissida. esimese üpäeva õhtul kurtis, et pissida on hirmus valus ja noku ots oli üsna paistes. puhastasime (topsutasime vatiga) õrna lillavee ...

Vastas dr Ülo Zirel

Tere Triin,
lapsel pole tõenäoliselt põiepõletik. Siis ta istuks sageli potil ja sirtsutaks. Tõenäolislt on ikkagi tegu eesna põletikuga ja teie käitumine oli õige. Kui põletikud kipuvad korduma, ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi