neoroloogiline kusepõis 16.05.03 / Uroloogia

Külastaja küsib:

PALUN ÖELGE,MIDA SAAB TÄNAPÄEVA MEDITSIINIS TEHA KAASASÜNDINUD NEOR.PÕIEGA,MIS EI ALLU PEAAEGU 100% TAHTELE URINEERIMIST KINNI HOIDA JA KA VASTUPIDI,KUI PÕIT TÜHJENDADA SIIS EI TÜHJENE MITTETÄIELIKULT JA JÄÄB TILKUMA. ÄRRITUSE JA RASKUSTE TÕSTMISE PUHUL KAOB IGASUGUNE KONTROLL.KAS ÜLDSE ON MIDAGI VÕIMALIK TEHA TEHAKSE JU UTOOPILISI OPPE NÄITEKS MEHEST NAISI JA VASTUPIDI. HAIGE ON MEESTERAHVAS MIS VÕIMALUSED JÄÄVAD TALLE PERE LOOMISEKS?TEID ETTE TÄNADES MURELIK EMA.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
neurogeenseid põiehäireid võivad põhjustada erinevad närvihaigused. Kui põiehäire esineb sünnist saati on selle kõige sagedasemaks põhjuseks seljaaju song. Teie kirja põhjal ei saa siiski täpselt öelda, mis haiguse ja mis tüüpi põiehäirega on Teie pojal tegemist. Selleks oleks kindlasti vajalik Teie pojal tulla uroloogi vastuvõtule, et saada diagnoosis selgust. Erinevaid põiehäireid ravitakse erinevate meetoditega. Võimalik on tablett-ravi, puhas enesekateteriseerimine või ka erinevad operatsioonid.
Neurogeensete põiehäirete ravi on reeglina keeruline, sõltub nii arsti kui ka patsiendi koostöötahtest ning lõplikku paranemist tuleb harva ette. Kuid me saame alati probleemi leevendada, nii et ka pereloomise peale võib mõelda.
Lugupidamisega,
Ülo Zirel