Vee joomine 31.01.22 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere!
Küsimus seoses vee joomisega. Millist vett oleks kōige mōistlikum ja parem tarbida? Olen kuulnud, et aluselist vett, aga samas seda ka mitte liiga palju, sest keha muutub liiga aluseliseks. Paljast kraanivett aga väga ei soovitada. Siis on ka erinevad mineraalveed, kus soovitatakse ise näiteks himaalaja soola vee sisse lisada. Tarbin mõistlikus koguses vett, sest muidu tunnen ennast kohe kehvasti, aga olen nüüd natukene rohkem uurima hakanud, et milline vesi üldse on kasulik ja lihtsalt puhast kraanivett juues ei pruugi sellest mingit kasu olla. Seega loeks hea meelega spetsialisti soovitusi, et millist vett oleks siis kōige mōistlikum tarbida. Kas näiteks pool kogust aluselist vett (sidruni, himaalaja soola või muude mineraalidega) ja pool kogust tavalist kraanivett? Aitäh juba ette!

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Vee esmane ülesanne on aidata meie organitel ja kudedel toimida ning puhas joogivesi (sh. hea kvaliteediga kraanivesi) on igati teretulnud organismi veevajaduse katmiseks.Sellest võiks ka lähtuda.
Muul kujul vee joomine (mineraalvee, sidrunivee, jmt) võib olla teatud juhtudel soovituslik, aga teatud juhtudel mittesoovituslik. Kõik sõltub inimese tervisest, eluviisist ja toiduvalikust laiemalt. Kipume sageli unustama, et suur osa meie päevasest veevajadusest peaks katma meie toiduvalik. Nii tulevadki lisaks juba vajaminevad vitamiinid ja mineraalained. Kas vajame neid veel lisaks mingil moel toitu või vett tõhustades, sõltub kontekstist. Igatahes pole see esmavalik.

Parimatega, dr. Ehala