Liigeste atroskoopia järgne toitumine 20.12.21 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere. Soovin teadlikumalt õlaliigese atroskoopia järgses taastusprotsessis osaleda. Küsin, kas on võimalik minu unikaalsest olukorrast ja tervisenäitajatest lähtuvalt koostada liigeseid kiiremini taastav ja säästev menüü, paika panna toiduainete kogused jne. Diagnoositud on gonartroos. II staadium põlveliigestes, mingil määral ka ölaliigeste kulumine.Teen füüsilist tööd, olen liikuv inimene. Usaldan ainult meditsiinilise eriharidusega arst-toitumisnõustajat.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.

Artroskoopia järgselt anti teile ilmselt soovitused, millest hoiduda ja millised füüsilised tegevused on soovitavad, millised mitte. Vajadusel suunatakse ka füsioteraapiasse, mis võib toetada taastumist.
Toitumise osas teil antud protseduuri järgselt erimenüü järgi vajadust pole, kuid tasakaalustatud toiduvalik aitab alati taastumisele kaasa. Ise saate oma menüüd analüüsida nutridata.ee keskkonnas. Täpsemate soovituste andmiseks tuleb aga analüüsida teie toidupäevikut ning vaadata üle haiguslugu ning ravimid. Kui peate seda vajalikuks, saate registreeruda vastuvõtule: toitumine@kliinikum.ee
Parimatega, dr. Ehala