Söögiisu 07.04.19 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Minu probleem on selline, et umbes nädal või paar tagasi tekkis tugev söögiisu. Söön toidukorra ajal oma toidu ära ja poole või tunni aja pärast tunne et tahaks midagi veel süüa. Olen tavaliselt korraga vähese söömisega, aga sellst söögiisu pole varem märganud. Hetkel mingeid teisi sümptomeid ei ole peale söögiisu. On see tingitud mingist haigusest ja kas on põhjust muretsemiseks või stressist võib olla, kuna hetkel on pingeline aeg eraelus?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Suurem söögiisu võib seonduda stressiga, magamatusega või ka tasakaalustamata toiduvalikutega.
Jälgige, et sööksite korrapäraselt ja mitmekülgselt. Veenduge, et kõik toiduainete grupid (vt. toitumine.ee) oleks igapäevaselt esindatud. Nagu öeldud, tõstab söögiisu unetundide puudus. Seega hoolitsege, et saaksite piisavalt puhkust.
Parimatega, dr. Ehala