B-vitamiinid 01.11.18 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere!

Kas b2 vitamiini imendumisega on seotud mingeid haiguseid?
Kas b2 vitamiini taset on organismis võimalik mõõta?

Probleem on selles, et nii, kui b-vitamiinid võtmata jätan (piisab 3 päevast), tekivad suhu valulikud haavandid või lähevad suunurgad katki. Probleem on kestnud kindlasti üle 10 aasta.
Sellili olles hakkab kümne minuti möödudes maksa kohalt nagu miski suruma ja tunne nagu parema roide kaare alt läheb kõht kõvaks (tekkinud u 3 kuud tagasi).

Hetkel tarbin 1/4 befoli vitamiine päevas.
Toitun väga mitmekülgselt ning teadlikult, toidust peaksin tegelikult oma b-vitamiinide normi kätte saama.

Teostatud uuringud: ultraheli korras, gastroskoopiaga diagnoositud kerge gastriit (tänaseks vaevused kadunud peale q10 tarvitamist), maksanäitajad korras (Synlabi maksapakett). Synlabis vitamiinide ja mikroelementide pakett teostatud, tulemus: koensüüm q10 alla normi (näit 0,64), olen 27-aastane!?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Vitamiin B2 kohta saate lugeda järgnevalt lingilt: http://toitumine.ee/energia-ja-toitainete-vajadused/vitamiinid/b2-vitamiin
Toitainete vaegusest põhjustatud kaebused ja tervisesümptomid vajavad avaldumiseks enam kui mõnda päeva ning seega ei teki ega ka kao juba tekkinud sümptomid vaid paari päevaga. Kui ka mõni tervisekaebus on seotud mikrotoitainete vaegusega, siis enamjaolt on puudu enam kui ühest toitainest.
Kui aga soovite, siis peaks B1, B2 ja B6 vitamiinide taset saama samuti mõõta Synlabis.
Soovitaksin teil siiski lisaks vereanalüüsidele vaadata üle oma toitumine kasutades, kas nutridata toitumisprogrammi või küsides abi mõnelt toitumisnõustajalt.
Parimatega, dr. Ehala