Halb seedimine kasvav kaal 01.04.18 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere ! Olen noor naine 187 cm pikk ja kaalun 107 kg Aga alles aasta tagasi kaalusin ma vahelduva eduga 87-93 kg kas oli suvi vōi talv ja nii kogu aeg viimased 5 aastat . Aga viimase aastaga olen palju juurde vōttnud . Minu seedimine on halvenenud kui ennem käisin iga päevaselt nr 2 tegemas siis nüüd on hästi kui seda on nädalas 2 korda aga tihti ka üks kord . Kuigi viimased aasta olen toitunud tervislikumalt ja regulaarsemalt ja mōistlike portsudega aga kaal aina kasvab. Ennem seda viimast aastat toitusin tihti rämpstoidust ja väga rasvastest sea praadidest ja sōin tavaliselt kaks korda päevas ja ōhtuti hilja kuskil 20-21 paikku ja suures koguses. Viimased aasta olen ka liikunud rohkem kui enne seda . PS ; olen väga aktiivse eluviisiga inimene , füüsiliselt liigun elus väga palju , jala liigun kuskil 10 km päevas, käin jooksmas kaks korda nädalas 5 km , tegelen tali suplemisega , tööl olen päev läbi püsti ja liigun ja teen füüsilist tööd. Seega ei saa aru miks kaalu number kasvab ?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Kui olete tõesti füüsiliselt aktiivne ja jälgite ka toitumist, aga kaal ikkagi tõuseb, võib paluda perearstil kontrollida kilpnäärme tööd ning vaadata üle veresuhkru näitajad. Samas tasub oma toitumis- ja liikumisharjumused siiski spetsialistiga üle analüüsida, et leida, kas kõik vastab ka tegelikult teie vajadustele.
parimatega, dr. Ehala