Hormoonid tasakaalust väljas 28.07.16 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Olen 24a naine,esimese raseduseajal juurde võtnud 24kg sellest on möödas juba pea 2a,kaalusin 123kg ja nüüd 111kg kaal ei taha kuidagi väheneda, mure ka see pidev nälja tunne,higistamine.Kas on võimalik,et hormoonid on tasakaalust väljas? Kuidas ravida?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Soovitan kõigepealt teha tervisekontroll oma perearsti juures. Hinnata tuleks kilpnäärme tööd ja suguhormoonide taset. Kindlasti tasuks nõu pidada ka toitumisnõustajaga. Kui on selge pilt tervislikust seisundist ja senisest toitumismustrist, saab teha plaani, kuidas parimal võimalikul moel kaalu langetada.
Parimatega,
dr. Ehala