Imelik keha 23.07.13 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere. Mul oleks rodu küsimusi, kuid arstide poolt ilma vastusteta.
Nimelt on mul alates 13aastaselt tselluliit, venitusarmid ning kaal tõusis 1 aastaga 20 kg. Olen käinud endokrinoloogi juures (4a tagasi), kus tehti hormoonitest, kilpnäärme ultraheli, kõik tulemused normis. Ei kasuta pille ning tselluliit on hakkanud ka säärtele tekkima, aastatega läheb aina hullemaks. Hetkel olen 23 ning ei suuda enam edasi nii minna. See ei saa normaalne olla. Toitumisharjumusi tollel ajal ei muutnud. Küll olen proovinud läbi aegade käia jõusaalis, igasuguseid dieete ja miski ei muutu !!! Olen proovinud leida erinevaid lahendusi internetist, kuid ei suuda enda muret samastada mitte kellegagi...Kas on olemas mõni arst, kes just selliste probleemidega tegeleb ning mind aidata saab?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Taolisi probleeme esineb teinekord teisme-eas, mis on seotud kiirete hormonaalsete muutustega sellel perioodil. Neid ebameeldivaid nähte süvendavad kindlasti valed toitumisharjumused, eelkõige kiirtoit, kola-joogid, jmt. Kui endokrinoloogiliselt midagi ei leitud, siis soovitan nõu pidada ka dermatoloogi-kosmetoloogiga. Tegu võib olla ka veenide või lümfiringe häirega.
Heade soovidega,
dr.Ehala