Söömine harjumusest 29.11.12 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere.
Olen 22aastane naisterahvas, ma kaalun 102,2 kg ja olen 170 cm pikk.
Probleem seisneb selles, et mul harjumus süüa, isegi siis, kui kõht täis.
Aga kaal juba väga kõrge ja ei tea, kuidas saaksin sellest lahti, et ei sööks harjumusest.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Saan soovitada vaid seda, et panete paika väga täpsed toiduaegade kellaajad ning kogused, millest siis kinni peate. Enese jälgimiseks tasub pidada päevikut. Toitumiskava koostamiseks saate kasutada nutridata.ee ja toitumine.ee abi
Muid imenippe mul pakkuda pole, kui vaid väga täpne ja distsiplineeritud enesejälgimine. Soovitaksin teil leida mõni sõber, kes teid selles projektis toetab ja omab teatud kaasjälgija/valvuri rolli.
Kui peaks olema vajadust, siis olete alati oodatud vastuvõtule ning võimalik, et tasuks nõu pidada ka mõne psühholoogiga, kes aitab välja selgitada teie ülesöömise võimalikke psühholoogilisi mustreid.
Parimatega, dr.Ehala