Väike kaal - kuidas juurde võtta? 11.03.12 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere, olen 21aastane, pikkust mul 180 ja kaalu ainult 60-62, mida peaksin sööma, et kaalus juurde võtaksin- kas mingeid tablette? Mis teie soovitaksite?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Kui sirvite varasemaid postitusi, siis analoogilisi küsimusi tuleb üpris sageli. Esimene nõuanne on pidada toitumis- ja liikumispäevikut, sest ilma konkreetse analüüsita on pea võimatu öelda, kas saadav kaloraaž vastab ikka teie vajadustele. Minu kogemus ütleb, et analoogiliste probleemide korral on sageli tegu ebaregulaarse toitumisega ning liigväikese päevase kaloraažiga. Jälgige, et toidukordade vahed ei veniks üle 3-4 tunni, et toit oleks mitmekesine ning sisldaks kindlasti nn. häid valke sh. kodujuustu, kohupiima (ma ei pea silmas kohukesi ja magusat kohupiimakreemi), kana-, kalkuniliha, kala, ube, läätsi. Loomset päritolu rasvade kõrval olgu menüüs enam taimset päritolu rasvu, mida saame taimeõlidest, pähklitest, seemnetest. Toidupäevikut saate pidada nutridata.ee programmis. Sealt leiate ka vajalikku toitumisinfot. Vajadusel võite tulla visiidile, registreerudes aadressil toitumine@kliinikum.ee
Parimatega, dr.Ehala