Psoriaas ja toitumine 31.12.11 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere, põen juba aastaid psoriaasi, peanahal ja nüüd ka juba kehal, olen tähele pannud, et kui söön rohkem tomatit, siis lööve ägeneb. Nüüd jõuluaeg, kus sõin rohkem magusat ja mandariine. Sooviks nõu, mida ei peaks psoriaasihaige sööma ja mis oleks just hea või on see individuaalne? Kaalun 57 kg ja olen 153 cm pikk .

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Otseseid toitumissoovitusi psoriaasihaigetele pole, kuid teinekord on tõesti täheldatud lööbe ägenemist nii tomatite kui ka näiteks paprika söömisel. Üldjuhul on toitudega seotud haiguse ägenemine siiski küllalt individuaalne. Mida julgeks toitudest soovitada on omega-3 rasvhapete rikkad kui ja D vitamiini sisaldavad toiduained. Siin tuleks esimese asjana arvesse kalasöömise tõstmine. Talvisel perioodil võib kaaluda ka D-vitamiini kasutamist toidulisandina. Lisan kirjale ka ühe lingi psoriaasi kohta, kust saate lugeda lisaks pisut ka toitumise kohta.
http://sun025.sun.ac.za/portal/page/portal/Health_Sciences/English/Centres%20and%20Institutions/Nicus/Nutrition_Facts_sheets/Psoriasis%20and%20Nutrition.pdf
Heade soovidega, dr.Ehala