Öösel söömine 10.09.11 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere. Käin iga 6 päeva tagant kaks ööd tööl. Alustan kell 20:00 ja lõpetan hommikul 08:00. Üldjuhul öösiti ma ei söö, kuna ei tunne selle järgi vajadust. Kõht tühjaks ei lähe. Joon öösiti vett või mahla. Mõnikord tuleb nälg ikka kallale, aga ei taha süüa, kuna tekivad gaasid. Äkki oskate midagi soovitada, mis ei tekitaks gaase.
La

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Oskaksin teile ehk paremini nõu anda kui teaksin, milliseid toiduaineid silmas peate kui räägite gaaside tekkest. Öine söögikord võiks olla midagi kerget ja vedelikurikast näiteks lahjem supp, püreesupp, puljong (saab ju ka termosega kaasa võtta). Samuti võiks sobida kergemad liha-, kala- või piimatooted (kanafilee, väherasvane kodujuust, kohupiim) kombineerituna köögi- või puuviljadega. Kiirtoidud, pagaritooted, jmt ei peaks kuuluma öösiti töötaja menüüsse. Öine eine ei tohiks koosnedaa ka ainult võileibadest (eriti rafineeritud jahust toodetest). Vältige öösiti ka ergutavate jookidega liialdamast(kohvi, kange tee, energiajoogid). Seegi võib seedesüsteemi ärritada.
Primatega, dr.Ehala