Mao lõikus 03.09.11 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere, pöördun Teie poole murega kaalun 78-80 peal on kaal niimoodi kõigub ja pikkus on mul 166 cm, ma tunnen ennast väga paksuna ja pidev söögiisu on jubedaim, millest ma loobuda pole saanud, olen ravimeid kasutanud ja sporti teinud, mingi eesmärk oleks ikkagi 5-10 kg alla saada. Kas seda on tarvis? Ma saatsin Teile pildi, tehke oma hinnang.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Pilti ma kahjuks ei näe, kuid võttes arvesse kaalunumbreid, siis 5-6 kilo kaalulangust ei teeks halba. Pikemas perspektiivis võib olla kaalulangus ka pisut suurem. Pidev söögiisu võib olla seotud mitmete faktoritega. Tavalisemad põhjused on ebaregulaarne toitumine, ühekülgne ning tasakaalustamata toiduvalik, aga ka meeleolukõikumised ning ebapiisav uneaeg koos liigvähese puhkeajaga (pikad töö- või koolipäevad, puhkepäevadel töötamine, öötöö, jmt). Püüdke oma päeva analüüsida nii toitumise, liikumise, töö-, puhkerežiimi kui ka meeleolude osas. Toitumise ja liikumise osas saate kasutada abiks toitumine.ee, nutridata.ee ja trimm.ee lehekülgi.
Heade soovidega, dr.Ehala