Söögiisu puudumine peale füüsilist pingutust 11.08.11 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere.

Räägin teile oma pisikesest murest, tõtt öelda lihtsalt huvitav oleks teada saada, miks minu keha niimoodi talitab.

Nimelt ei ole mul reeglina kunagi peale füüsilist pingutust söögiisu. Mulle tundub see ebaloogiline, sest igal muul ajal on lood risti vastupidised ja loogika kohaselt peaks ju peale trenni just eriti näljane olema. Ema ootab mind õhtuti sooja ja maitsva õhtusöögiga, aga mina ei suuda seda alla suruda. Pigem tundub toit isegi vastik, vedelike puhul (piim, vesi, mahl) see ei kehti. Olen 186cm pikk ja kaalun 79 kg. Millest minu keha seesugune reaktsioon tingitud võiks olla?

Aitäh,
S.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Kui treenime nö. parajal koormusel hakkab meie organism tootma õnnehormoonideks nimetatud endorfiine, mis ongi üheks põhjuseks, miks peale treeningut isu pole.
Heade soovidega, dr.Ehala