Söömishäired 19.06.11 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Ma ei ole enam pool aastat korralikult söönud, isegi söögi mainimisest või pakkumisest läheb süda pahaks. Siis, kui olen rahulik, on söögiisu, aga ikka on tunne kõhus, et midagi on valesti, et miski rõhub. Kõik see tuleb sellest, kui ma olen närviline või mures millegipärast. Mida ma teha saaksin, et ma lõpuks korralikult süüa saaksin ? Kuna psühhiaatrite juurde on üsna tihe graafik, siis sooviksin ise juba midagi tegema hakata.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Ilmselt vajate siin siiski kõrvalist abi psühholoogilise nõustamise või psühhoteraapia näol. Oskan teile hetkel vaid soovitada leida endale mõni tegevusala, mis aitab lõõgastuda ning keskenduda. Midagi konkreetset soovitada on raske, sest igaühele meist sobivad erinevad asjad. Kellele jooga, kellele shindo, kellele muusikateraapia, vm. Teades iseend, leiate kindlasti midagi sobivat. Kui teil on psühhiaatriaga hea side, pidage nõu temagagi.
Heade soovidega, dr.Ehala