Kuidas muuta tuharaid ja reisi saledamaks? 29.06.10 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Mul on siis küsimus, kuidas saaks alla võtta tagumikult ja reitelt.
Eelmise aasta suvelõpul hakkas mu kaal lähenema 60-le, siis hakkasin käima jõusaalis ning kaal kukkus 55, 56 kg. Nüüd pole enam käinud jõusaalis ja juba ma ei suuda ennast vaadata peeglist. Hakkasin käima jooksmas, sellega alustasin alles, olen paar korda käinud, aga enne jooksma minekut hakkasin oma toidukoguseid vähendama, nii et ei tohiks üle 1000 kcal küll tulla, üritan toituda tervislikult jne. Käin nüüd ülepäeviti jooksmas u 11 km üritan joosta, kõike muidugi jutti ei jaksa ja siis kõnnin jala edasi, aga enamuse saan ära joosta + mul on vaja veel kodust sinna ja tagasi kõndida, mis teeb 6 km kokku. Kaal on alanenud nüüd 53le aga kehaga pole muutusi ma näinud. Kodus treenin veel korralikult kõhulihaseid ja üritan midagi veel liigutada. Olen märganud, et kõht on tõesti täiesti ok juba, aga sangad on, nendest ei oska vabaneda, loodan, et kui jooksen ja vedelikku tarbin, hakkavad need kaduma. Tegelikult hakkan tegema ka natuke seljalihaseid siis. Võrreldes eelmise aastaga on mu kõht super-ilus, aga reied tulevadki nüüd rohkem esile ja reieümbermõõt on 58 umbes. Miks midagi ei muutu? Ma kardan, et kui ma nii treenin, siis ei lähe mu reied peenikesemaks, vaid peki asemele tuleb lihtsalt lihas. Mõtlesin, et järgmisest kuust hakkan ka jõusaali raskustega trenni tegema ja siis käin jooksmas, vahel ka ujumas. Et siis nii, ükspäev jõusaal, teine päev jooksen jne. Ujuma üritan ka pääseda ja vabu päevi teen ka vast vahepeale. Kas mu reied läheksid niimoodi peenikesemaks?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Treeningute osas soovitan teil pöörduda mõne kogemustega saalitreeneri poole, kuid kirjast lähtuvalt tundub mulle, et olete oma programmi liialt karmiks teinud, mis ühel hetkel kasu asemel kahju võib tuua. Saades toiduga energiat 1000 kcal/p ja treenides nii nagu te treenite ei saa te kindlasti kätte kõiki vajaminevaid toitaineid ja koormate sellevõrra oma keha. Taolise kalorikoormuse juures on väga raske tagada organismile vajaminev mitmekülgne menüü. Seega soovitan teil kellegagi nõu pidada nii toitumise kui ka treeningu osas, sest hea väljanägemine ei kaalu üles had tervist.
Heade soovidega, dr.Ehala