Raskused kaalu kaotamisega 13.01.10 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere,
Olen 17-aastane tüdruk ja püüan kaotada lisa kg mis talvega kogusin. Hetkel kaalun 67kg. (olen 1.71m) olen juba 5 päeva nälginud (vahel sõin midagi kerget : 12.00 söön nt kurgi, 18.00 kanaliha seentega, 21.00 puuvilju nt 3 õuna või banaan) joon koguaeg ainul vett aga kaalust alla ei saa. Tahaksin kasvõi 5 kg maha saada. Kõht on ka koguaeg punnis ees (varem pole sellist probleemi olnud). Kui hommikul kaalule astun olen 65kg siis söön kurgi ära ja jälle 67 tagasi. Mida peaks ette võtma? Kas ei tohi siis midagi süüa?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Esimene võti kaalu langetamiseks on liikumine. Mis puudutab toitumist, siis kirja järgi jääb mulje, et hommikupoolikuti ja lõunal ei söö te pea midagi ning oma söögid olete jätnud õhtusse. Hommikusöök on aga päeva oluline söögikord ning seda ära jätta ei tohi. Pigem võib olla õhtusöök kergem. Tagamaks organismile stabiilsuse tunde ei tohiks söögivahed olla liialt suured, mitte üle kolme-nelja tunni. Tasakaalustatud toitumise põhimõtetega tutvumiseks võite kasutada toitumine.ee lehekülge. Võin kogemusest lisada, et iga ekstreemne muutus tasub ennast üldjuhul hiljem negatiivselt kätte. Seega toituge korrapäraselt ja mitmekülgselt, langemata liialdustesse ning leidke igapäevaselt aega liikumiseks. Vesi on meie kehale ülioluline, kuid ka sellega liialdamine võib ühel hetkel organismi liigselt koormada. Liiter-pooleteist võiks olla piisav kui ülejäänud toit on vedelikurikas.
Heade soovidega, dr.Ehala