õine söömine 31.12.08 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

juba palju aastaid käin ma öösiti söömas
.see toimub pooleldi unes.hoomikul annan oma tegevusele aru aga miks ma nii teen ei oska öelda ,kunagi ty-snäitas et see on teatud inimeste eripära ,aga mina arvan etsellisele käitumisele peab leme lahendus ,olen käinud une uuringutel ja tarvitanud antidepresante kuid kasutult kui võtan unerohtu käin rohkem ja mäletan vähem mida össeltegin loodan abi tänades lii

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Kuna probleem on kestnud pikka aega, siis võib olla tegu teatud hormonaalsete muutustega organismis, eelkõige muutustega melatoniini sünteesis. Melatoniin on hormoon, mida vajame normaalse unetsükli tagamiseks, mistõttu kutsutakse viimast unehormooniks. Kirjast loen välja, et kaasuvalt olete võtnud (võtate) ka antidepressante. Soovitan teil konsulteerida mõne pühhiaatriga ravimi osas, juhul kui seda veel vajate. Samuti on analoogilistel juhtudel soovitatud kognitiiv-käitumuslikku psühhoteraapiat. Kasu võib olla valgusteraapiast. Teadmata küll teie toitumisharjumusi, soovitaks need üle vaadata. Sarnaste juhtumitega patsindid ei söö sageli hommikust ning õhtuti kipuvad nad toiduga liialdama. Kui see on ka teie puhul nii, tuleks tegeleda paralleelselt toitumise korrigeerimisega ning tulla nõustamisele. Und soodustavana võib lisaks proovida MelatoninaDiet tablette, mis sisaldavad trüptofaani, melatoniini ja B6-vitamiini.
Heade soovidega dr.Ehala