Veregrupidieet 03.03.08 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Lgp. doktor. Muretsen oma ema pärast. Ta on 68 aastane ja tal on tugev osteoporoos.Nüüd soovib ta kehakaalu vähendada mingi tobeda veregrupidieediga. Mitte süües piima ja piimatooteid. Piimasaadused on ta asendanud täielikult sojaga. Arvan, et see on eluohtlik, aga ei suuda talle selgeks teha. Eriti pöördes on ta role programmist aga jumal tänatud selleks pole raha. Olen ka kaaluga vahel hädas, kuid usaldades eesti teadlasi Zilmerit ja Kokassaart (ehk ka kaalujälgimist) saan hädale leevendust.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Saan teie murest aru ja arvan, et kirjas mainitud kaalulangetamise variandid pole osteoporoosi korral parimad lahendid, kuid oma ema eest te otsusi teha ei saa. Seega soovin teile kannatlikku meelt. Teie saate ainult olla toeks ja nõu anda, millised on ehk meetodid, mis sobivah ema haiguse korral paremini. Osteoporoosi korral on kindlasti määratud arsti poolt vastav ravi, mida ema eeldatavasti siiski jälgib.
Heade soovidega, dr.Ehala