kuidas saada lapse kaal korda 31.03.07 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

olen murekil lapse vanem , minu tütar on 11 aastane ja väga ülekaaluline. Ta kaalub umbes 60 kilo ja on 160 cm pikk. Oleme käinud Tallinnas uuringutes ja konsultatsioonidel dr. Sori vastuvõtudel.( vabandan kui dr. nimi pole õieti kirjutatud) Seal soovitati ainult ranget dieeti. Kuidas panna laps dieedile kui ta igal vabal momendil mõtleb ainult söögist. Püüame küll talle tegevust leida , aga see ei anna tulemust. Lapse perearst palus oodata kui tal hakkab puberteet siis pidi organismis nii mõndagi toimuma ja keha kaal hakkab vähenema. Laps käib meil vähemalt 2 korda nädalas ujulas, sõidab rattaga . Ma ei saaks öelda , et ta väga laisk oleks. Samuti on ta olnud Tallinna Psüholoogia haiglas uuringutel. Sealt avastati , et ta on superaktiivne laps. Seniajani on tema analüüsid kõik korras olnud, aga hirm tema suure kehakasvu üle on suur. Puberteedi ikka jõudmiseks on tal veel aastaid aega.
Ma ei tea kui aru saadavalt ma oskasin Teile oma muret kurta. Ehk õnnestub Teie vastuvõtule pääseda ja siis saaksime leida mingisuguse ravi. Tema suur söömis isu segab tal ka õppimist.
Kõike head Teile.
Murelik lapsevanem Angela

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Olete alati oodatud minu vastuvõtule (tel: 533 18 008, meil: toitumine@kliinikum.ee), kuid Tallinna Mustamäe Lastehaigla juures on töös spetsiaalne ülekaaluliste laste kabinet dr. Ülle Einbergi juhtimisel. Seal saavad lapsed kui lapsevanemad nõu toitumise osas. Vajadusel viiakse läbi ka täiendavad uuringud ning lastga töötab samuti psühholoog.
Heade soovidega, dr. Ehala