veregrupi dieet 14.03.07 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere doktor, te olete kindlasti kokku puutunud nö veregrupi dieediga. Mis te sellest arvate? Mul on kogemus, käisin seal firmas (role) testi tegemas, sain soovitusliku menüü ja sellest isegi mitte väga rangelt kinni pidades kaotasin 12 kilo 3-4 kuuga, sain norm figuuri tagasi. See on muidugi väga tore. Nüüd ma vahelduva eduga püüan seda jätkata, aga mul on mitmeid kahtlusi. Kui midagi kaevata, siis seda, et ma olen muutunud kurvaks, mul on pidevalt paha tuju. Seda võib seletada ka hoopis muuga, ma olen 47 ja mul võib olla üleminekuiga. Mul on üsna raske töökoht. Teiseks ei muutunud ma mitte terveks vaid kuidagi nõrgaks ja igasugused väiksed haigused löövad välja ja vererõhk kõigub. Ma võib-olla teen ülekohut veregrupi dieedile, kui ma oma kehva tunnet sellega seletan. Ei saa ju inimene olla häpi saia söömisest. Kuna mul on keelatud nisu ja piim, kas peaksin muutuma depressiivseks? Mulle tundus imelik ka see, et vere järgi saab määrata, et nisu ei tohi süüa aga otra tohib. Mis ühend seal veres nii täpselt seda ütleb?
Kokkuvõttes oma segast juttu ma tahaks küsida, kas te näete selles toiduainete sellises valimises teaduslikku alust? Ma tunnen, et ma pole oma toitumisprobleemidest vabanenud, vaid saanud hoopis uued toitumisprobleemid. Vastuse eest tänab - Ele

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Teie küsimusele lühidalt vastates, siis ei, teaduslikku alust, mis põhineks laiapõhjalistel uuringutel, antud testil pole, kuigi ta on populaarne nii Ameerikas kui Euroopas. Oluline on, et kui mõned toiduained menüüst välja viiakse, siis tuleb neis sisalduvad, meie organismile vajalikud ained kätte saada teistest allikatest. Kas see asendus, mis teile pakuti on piisav ja tasakaalus teie organismi vajadustega, ei oska ma kirja põhjal öelda.
Vahest on mõistlik kuulata ka oma sisetunnet ning kui paistab et soovitatu pole ikka täielikult teie jaoks, püüda leida sobivam lahendus, mitte kangekaelselt edasi minna.
Otsustajaks olete ju siiski teie ise.
Kõike head soovides, Kristel Ehala-Aleksejev